Take a fresh look at your lifestyle.

خاموش کردن چراغ آچار (چراغ سرویس) در ۲۰۶ ایرانی

روشن شدن چراغ سرویس یا چراغ آچار در واقع به شما اطلاع رسانی می کند که زمان سرویس دوره ای خودروی ۲۰۶ شما فرا رسیده است. به زبان ساده تر این چراغ به شما نشان می دهد که بایستی روغن موتور، فیلتر ها و دیگر موارد را تعویض و بررسی کنید.

البته هر بار که سرویس تعویض روغن، فیلتر و … را انجام می دهید بایستی این چراغ را ریست کنید تا برای سرویس بعدی نیز به شما اطلاع رسانی شود. اما به این دلیل که بیشتر مغازه های تعویض روغنی با عملکرد این چراغ اشنایی کامل ندارند، معمولا تنظیمات مربوط به آن را نیز انجام نمی‌ دهند. ما در این پست از سایت گویا تک تصمیم داریم نحوه خاموش کردن چراغ سرویس یا چراغ آچار در ۲۰۶ ایرانی (مدل ۹۲ به بعد) که دارای سیستم برق اکومکس هستند آموزش دهیم. همراه ما باشید.

 

خاموش کردن چراغ آچار در 206

 

خاموش کردن چراغ آچار (چراغ سرویس) در ۲۰۶ ایرانی با سیستم اکومکس

برای خاموش کردن چراغ آچار اصلا نیازی به رفتن به نمایندگی و انجام عمل دیاگ نیست و تنها با دکمه سمت راست آمپر می توانید این چراغ را خاموش کنید.

مرحله اول: در حالی که سوییچ بسته است، دکمه سمت راست آمپر را فشار داده و رها نکنید.

 

فشار دادن دکمه اهرم سمت راست برای خاموش کردن چراغ آچار 206

 

مرحله دوم: اکنون در حالی که اهرم سمت راست را نگه داشته اید سوئیچ را باز کنید.

 

چراغ سرویس پژو 206

 

مرحله سوم: در این مرحله کیلومتر شمار از عدد ۱۰ شروع به صفر شدن می کند.

مرحله چهارم: هنگام که عدد همانند تصویر زیر صفر شد، اهرم سمت راست را رها کنید.

 

خاموش کردن چراغ آچار

 

مرحله پنجم: اکنون سوئیچ را دوباره ببندید و به مدت ده ثانیه صبر کنید. سپس دوباره سوییچ را باز کرده و چند ثانیه صبر کنید تا عملیات ریست به پایان برسد.

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها برای ما یک نظر ارسال کنید.

موفق و پیروز باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.