آموزش مشاهده تاریخ تولید تایر خودرو (لاستیک ماشین)

اغلب وسایل و محصولات تولید شده مصرفی در دنیا دارای یک تاریخ مصرف هستند که پس از پایان یافتن تاریخ انقضای آن نباید دیگر از آن وسیله استفاده کرد. تایرهای خودرو نیز از این قضیه مستثنا نیستند. عمر مفید یک تایر حدود ۵ سال است و پس از گذشتن این تاریخ دیگر نباید از آن تایر استفاده نمود زیرا تایر تاریخ مصرف گذشته به شدت مستعد خطر و حادثه است و ممکن است در هر لحظه دچار ترکیدگی شود. تاریخ تولید لاستیک خودرو در حالت عادی بر روی آن درج نشده است و این تاریخ تولید به صورت یک کد ویژه بر روی آن درج شده است که ما در این نوشته تصمیم داریم آموزش مشاهده تاریخ تولید تایر خودرو (لاستیک ماشین) را که به صورت یک کد ویژه در جداره بیرونی تایر وجود دارد را منتشر کنیم.

در ادامه همراه با گویاتک باشید…

 

باکس دانلود
تبلیغات

آموزش مشاهده تاریخ تولید تایر خودرو (لاستیک ماشین)

 

 

آموزش مشاهده تاریخ تولید تایر خودرو

همانطور که گفته شد عمر مفید یک تایر مخصوص خودرو حدود ۵ سال است و استفاده از تایر تاریخ گذشته موجب ایجاد حوادث ناگوار در جاده‌ها خواهد شد. خصوصا اگر با سرعت بالا تایر دچار ترکیدگی شود باعث انحراف خودرو از مسیر و برخورد با موانع می‌شود. متاسفانه برخی از فروشندگان سودجو برای این که سرمایه خریداری شده آن‌ها (تایر) با افزایش نرخ تورم زیاد شود، اقدام به انبار کردن تایرها می‌کنند که این مسئله باعث کم شدن تاریخ انقضای تایر می‌شود. همچنین لاستیک‌های خارجی وارداتی به دلایل متعددی نظیر توقیف محموله‌های قاچاق، عدم فروش در یک کشور دیگر از تاریخ استفاده آن‌ها کم شده است که ما در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چطور زمان تولید شدن یک تایر را بفهمید.

 

چگونه کد درج شده تاریخ تولید بر روی تایر را تشخیص دهیم؟

تاریخ تولید تایر خودرو به صورت یک کد چهار رقمی بر روی جداره بیرونی درج شده است. دو رقم اول سمت چپ، هفته تولید تایر و دو رقم سمت راست سال تولید تایر است. به عنوان مثال در تصویر زیر عدد ۲۱۱۸ درج شده است که عدد ۲۱ به معنی هفته ۲۱ آن سال و عدد ۱۸ نیز به معنی سال ۲۰۱۸ است. یعنی این تایر در سال ۲۰۱۸ و هفته ۲۱ام آن تولید شده است.

 

آموزش مشاهده تاریخ تولید تایر خودرو (لاستیک ماشین)

 

دانستن این تاریخ به رانندگان این کمک را می‌کند تا از خریدن تایرهای انبار شده و تاریخ گذشته مطلع شوند. زیرا لاستیک انبار شده و لاستیک تازه تولید شده از نظر ظاهری تفاوت زیادی با هم ندارند و این تاریخ تولید است که نشان دهند تفاوت تایرها است.

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه برای ما یک دیدگاه ارسال کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که از نوشته ” آموزش محاسبه مصرف سوخت خودرو ” دیدن کنید.

موفق و پیروز باشید…

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.