نحوه فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری)

اولین کاری که بعد از خرید یک گوشی جدید باید انجام دهید، فعال سازی آن در سامانه همتا میباشد. برای انجام این کار دو روش وجود دارد که ادامه این مطلب، هر دو روش را گام به گام آموزش خواهیم داد.

باکس دانلود
تبلیغات

اطمینان از اصالت گوشی و دریافت کد فعالسازی برای طرح رجیستری

همانطور که میدانید طرح رجیستری گوشی های موبایل با برندهای Apple, LG, Motorola, Google, Blackberry در فاز دوم در حال اجرا میباشد. برای خرید گوشی جدید لازم است که دو کار را انجام دهید. اول استعلام اصالت گوشی قبل از خرید. این کار برای این انجام میشود که مطمئن شوید گوشی مربوطه قاچاق نمیباشد. بعد از اطمینان از اصالت گوشی، فروشنده به شما یک کد فعال سازی خواهد داد. اگر گوشی خود را از نمایندگی رسمی خریداری کنید، داخل جعیه گوشی، یک کارت با نام Activation Card/Code که حاوی کد فعال سازی میباشد وجود دارد. اما اگر گوشی را از فروشگاههای متفرقه موبایل و یا به صورت دست دوم خریداری کنید، با استفاده از امکان انتقال مالکیت گوشی در سامانه همتا، میتوانید کد فعال سازی خود را دریافت کنید.

بعد از اطمینان از اصالت گوشی و دریافت کد فعالسازی، لازم است که گوشی خود را در طرح رجیستری سامانه همتا فعال کنید. برای این کار دو روش وجود دارد. یکی استفاده از وبسایت سامانه همتا و دیگری استفاده از کد دستوری USSD روی گوشی. ما هر دو روش را به صورت کامل برای شما شرح خواهیم داد.

فعال سازی گوشی با استفاده از وبسایت سامانه همتا

برای فعال سازی گوشی خود از طریق وبسایت سامانه همتا، اول به صفحه اصلی این وبسایت مراجعه کنید.

فعال سازی سامانه همتا
فعال سازی سامانه همتا

در پایین صفحه روی عبارت “فعال سازی” کلیک کنید.

آموزش فعال کردن گوشی در سامانه همتا
آموزش فعال کردن گوشی در همتا

در صفحه جدید که باز میشود باید اطلاعات گوشی خود را وارد کنید. در کادر اول شماره سیمکارتی را که در گوشی جدیدتان میخواهید استفاده کنید را وارد کنید. در کادر بعدی باید کد IMEI گوشی را وارد کنید. اگر کد IMEI گوشی خود را نمیدانید به قسمت شماره گیری در گوشی خود رفته و کد *#۰۶# را شماره گیری کنید تا کد IMEI نشان داده شود. در کادر سوم هم کد فعال سازی که از فروشنده دریافت کرده اید را وارد کنید. در کادر آخر هم عبارت امنیتی را دقیقا آنطور که درخواست شده وارد نمایید. حالا روی دکمه‌ی “فعال سازی” کلیک کنید. تبریک میگوییم، کار شما تمام شده و گوشی شما در سامانه همتا و طرح رجیستری فعال شده است.

 

فعال سازی گوشی در سامانه همتا با استفاده از کد دستوری USSD

برای فعال سازی گوشی خود در طرح رجیستری میتوانید از کد دستوری USSD در گوشی خود استفاده کنید. مراحل زیر را برای فعال سازی از این روش طی کنید:

کد انتقال مالکیت همتا
کد انتقال مالکیت همتا

به قسمت شماره گیری گوشی خود رفته و کد *۷۷۷۷# را شماره گیری کنید.

سامانه همتا
آموزش استفاده از سیستم همتا

در لیستی که باز میشود، عدد مربوط به گزینه فعال سازی را وارد کنید.

سامانه hamta
سامانه hamta

در این قسمت باید کد IMEI گوشی خود را بنویسید. اگر کد IMEI گوشی خود را نمیدانید به قسمت شماره گیری در گوشی خود رفته و کد *#۰۶# را شماره گیری کنید تا کد IMEI نشان داده شود.

آموزش کار با سامانه hamta
آموزش کار با سامانه hamta

در این مرحله از شما درخواست میشود که شماره سیم کارتی را که در گوشی جدیدتان میخواهید استفاده کنید را وارد کنید. توجه داشته باشید که مالکیت گوشی جدیدتان از طریق این سیمکارت احراز خواهد شد. بعد از نوشتن شماره سیمکارت گزینه Send را لمس کنید.

فعالسازی گوشی در سیستم همتا
فعالسازی گوشی در سیستم همتا

حالا باید کد فعال سازی که از فروشنده دریافت کرده اید را وارد کنید. بعد از نوشتن کد فعال سازی روی Send کلیک کنید.

انتقال مالکیت گوشی همتا
انتقال مالکیت گوشی همتا

در این مرحله پیامی حاوی اطلاعاتی که وارد کرده اید نشان داده میشود. برای مطمئن شدن نگاهی به اطلاعاتتان بیاندازید و در صورت اطمینان از صحت اطلاعات عدد ۱ را برای تایید وارد کرده و Send را لمس کنید.

فعال کردن گوشی در همتا

و نهایتا در مرحله آخر پیامی مبنی بر “فعال سازی” موفق دریافت خواهید کرد. اگر این پیغام را دریافت کردید بدان معناست که فعال سازی گوشی شما در سامانه همتا یا همان طرح رجیستری با موفقیت انجام شده است. از این به بعد بدون هیچ مشکلی میتوانید از گوشی رجیستر شده خود و سیمکارتتان استفاده نمایید.

هنگام فروش گوشی چه کاری برای انتقال مالکیت در سامانه همتا باید انجام داد؟

وقتی که قصد داشتید گوشی خود را بفروشید، میتوانید از گزینه انتقال مالکیت استفاده کنید. این بدان معناست که کسی که قرار است گوشی را از شما بخرد، باید با سیمکارت خودش، گوشی را فعال سازی کند تا در طرح رجیستری، گوشی با نام و مالکیت خودش ثبت شود. برای این کار باید مراحل مربوط به انتقال مالکیت را از سامانه همتا دنبال کرده و در آخر با دریافت کد فعالسازی، آنرا در اختیار خریدار گوشی قرار دهید.

در ادامه برای دانستن شماره موبایل خود از مطلب ” کد دانستن شماره موبایل ” استفاده نمایید.

 

در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل از بخش نظرات برای ما یک دیدگاه ارسال کنید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.