پیکسل موزیک

آموزش مشاهده برنامه‌های حذف شده از گوگل پلی استور

گاهی اوقات ممکن است که برنامه‌ای را از گوشی یا تبلت اندرویدی خودمان حذف می‌کنیم و یا توسط یک برنامه یا شخص دیگری پاک می‌شود، و بعد از مدتی یا همان موقع به آن احتیاج پیدا می‌کنید. در سیستم عامل ویندوز فایل‌ها بعد از حذف شدن به Recycle Bin منتقل می‌شوند و می‌توانید در صورت نیاز فایل‌ها را برگردانید، اما در اندروید این امکان وجود ندارد و بلافاصله بعد از حذف شدن، امکان بازگردانی آن وجود ندارد. اما باز هم راه‌ها و روش‌هایی وجود دارد و می‌تواند به شما کمک کند، در صورتی که به طور ناخواسته برنامه‌ای را پاک کردید، بازگردانید.
اگر بخوام ساده‌تر بگم، اگر برنامه‌های مورد نظرتون به دلیل روت کردن گوشی، بازگشت به تنظیمات کارخانه، فرمت شدن کارت حافظه و یا به هر دلیل دیگه‌ای حذف شدند، و حالا تصمیم دارید آن‌ها را برگردانید، گوگل این امکان را در اختیار شما قرار داده است و لیستی از برنامه‌هایی که حذف شده‌اند را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این مقاله قصد داریم به آموزش مشاهده و نصب دوباره برنامه‌های حذف شده از طریق گوگل پلی استور در گوشی و تبلت اندرویدی بپردازیم. در ادامه همراه با گویاتک باشید…

 

آموزش مشاهده برنامه‌های حذف شده از گوگل پلی استور
آموزش مشاهده برنامه‌های حذف شده از گوگل پلی استور

 

آموزش گام به گام مشاهده برنامه‌های حذف شده از گوگل پلی استور اندروید

  • برای مشاهده لیست این برنامه‌های ابتدا وارد اپلیکیشن Play Store شوید.
  • سپس بر روی دکمه سه خط که در گوشه سمت چپ و بالا قرار دارد ضربه بزنید.
  • در این مرحله بر روی گزینه “My apps And games” انتخاب کنید.

 

آموزش گام به گام مشاهده برنامه‌های حذف شده از گوگل پلی استور اندروید
مشاهده برنامه‌ حذف شده از گوگل پلی استور اندروید

 

  • در این بخش اگر به سربرگ “Library ” مراجعه کنید، لیست تمام برنامه‌هایی که قبلا دانلود کردید وجود دارد، چه اون‌هایی که الان نصب هستند و چه اون‌هایی که قبلا نصب کردید و بعدا پاک شده است.

 

مشاهده لیست تمام برنامه‌ها در گوگل پلی
مشاهده لیست تمام برنامه‌ها در گوگل پلی

 

در این روش شما می‌توانید با انتخاب برنامه‌ای که به هر دلیلی حذف شده آن را دوباره نصب کنید. و اگر هم می‌خواهید برنامه‌ها را از این لیست هم حذف کنید بر روی آیکون ضربدر در گوشه سمت راست برنامه ضربه بزنید.

این روش برای برنامه‌هایی کاربرد دارد که از گوگل پلی دانلود کرده‌اید و اگر از جای دیگر دانلود و نصب کرده‌اید کاربرد ندارد.
نکته : یک سری از برنامه‌ها وجود دارند که دارای امکان Recycle Bin یا همان سطل آشغال هستند. مثل نرم افزار ES File Manager.
شما می‌توانید در این برنامه قابلیت سطل آشغال را فعال کنید و اگر فایلی را حذف کردید اول به سطل آشغال منتقل می‌شود و در صورت نیاز می‌توانید فایل را برگردانید. ولی اگر یک برنامه را پاک کردید به سطل آشغال منتقل نمی‌شود.

 

دیدگاه شما در رابطه با این مقاله چیست؟

در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه برای ما یک نظر ارسال کنید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.