آموزش تنظیم ساعت و تاریخ در گوشی اندروید ۱۰

این روزها که استفاده از گوشی‌های هوشمند زیاد شده است، افراد برای چک کردن زمان و تاریخ از گوشی استفاده می‌کنند و این کار تقریبا به یک عادت تبدیل شده است. در این میان ممکن است ساعت و یا تاریخ گوشی اشتباه نشان داده شود و همین امر موجب شود که سر وقت به قرارهای خود نرسید. تنظیم نبودن ساعت گوشی می‌تواند از جهات مختلف بد باشد و بسیاری از برنامه ریزی‌های شما را به هم بزند. در این نوشته تصمیم داریم به آموزش تنظیم ساعت و تاریخ به صورت اتوماتیک و دستی یا حالت ۲۴ ساعته و ق.ظ ، ب.ظ در گوشی‌های دارای اندروید ۱۰ به صورت تصویری بپردازیم.

در ادامه همراه گویاتک باشید….

آموزش تنظیم ساعت و تاریخ در گوشی اندروید 10

 

آموزش تنظیم ساعت و تاریخ در گوشی اندروید ۱۰

تنظیم تاریخ و ساعت در اندروید به دو صورت دستی و اتوماتیک انجام می‌گیرد. در حالت اتوماتیک سیستم عامل اندروید با متصل شدن به سرورهای مختلف اقدام به تنظیم تاریخ و ساعت مطابق با منطقه زمانی می‌کند. به این صورت که به یکی از دکل‌های اپراتور مربوطه وصل می‌شود و از آن طریق ساعت و تاریخ را ست می‌کند.

ممکن است به دلیل خاموش بودن گوشی و یا تغییر موقعیت جغرافیایی، تاریخ و ساعت گوشی اندروید شما به هم بریزد و همین امر سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای شما بشود. در ادامه با روش تنظیم تاریخ و ساعت هم به صورت اتوماتیک و هم به صورت دستی آشنا خواهید شد.

 

تنظیم خودکار ساعت و تاریخ

برای انجام اینکار ابتدا وارد تنظیمات گوشی شده و سپس بر روی گزینه تنظیمات عمومی یا General Management ضربه بزنید.

رفتن به بخش مدیریت عمومی اندروید

سپس گزینه تاریخ و ساعت یا Date and time را انتخاب نمایید.

گزینه تاریخ و ساعت یا Date and time

با انجام مراحل بالا وارد صفحه تنظیمات تاریخ و ساعت خواهید شد. در صورتی که می‌خواهید زمان و تاریخ به صورت خودکار تنظیم شود، باید گزینه زمان و تاریخ خودکار یا Automatic date and time را در صورتی که فعال نبود، فعال کنید.  با اینکار اطلاعات تاریخ و ساعت به صورت اتوماتیک تنظیم خواهد شد. در صورتی هم که خواستید ساعت در قالب ۲۴ ساعته نمایش داده شود، گزینه استفاده از قالب ۲۴ ساعته یا Use 24-hour format را فعال کنید.

قالب ساعت 24 ساعته اندروید

 

تنظیم دستی تاریخ و زمان در اندروید ۱۰

اگر به هر دلیلی با استفاده از روش بالا تاریخ و ساعت شما به درستی تنظیم نشد، می‌توانید به صورت دستی آن را تنظیم کنید تا همیشه تاریخ و ساعت به درستی به شما نمایش داده شود.

برای انجام اینکار مانند مرحله قبل در تنظمات گوشی ابتدا تنظیمات عمومی و سپس تاریخ و ساعت را انتخاب کنید.

در این صفحه اگر گزینه زمان و تاریخ خودکار فعال است، ابتدا آن را غیرفعال کنید. با اینکار سه گزینه اضافه خواهد شد که این موارد عبارتند از :

  • انتخاب منطقه زمانی یا Select time zone : در این بخش باید منطقه زمانی خود که ایران است را انتخاب کنید.
  • تنظیم تاریخ یا Set date: در این قسمت نیز می‌توانید تاریخ را تنظیم کنید.
  • تنظیم ساعت یا Set time : این بخش نیز مربوط به تنظیم ساعت می‌باشد. دقت کنید اگر قالب ۲۴ ساعته روشن باشد، باید ساعت را در قالب ۲۴ ساعت تنظیم کنید. مثلا اگر ساعت ۴ بعد از ظهر است باید عدد ۱۶ را وارد کنید. اما اگر قالب ۲۴ ساعته روشن نیست، می‌توانید عدد ۴ را وارد کرده و سپس ب.ظ یعنی بعد از ظهر را انتخاب نمایید.

تنظیم دستی تاریخ و ساعت در اندروید

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل برای ما یک دیدگاه ارسال کنید. همچنین پیشنهاد می‌شود از نوشته ” آموزش غیرفعال کردن اتصال خودکار به نزدیک‌ترین وای فای در اندروید ” دیدن فرمایید.

موفق و پیروز باشید…

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    سلام عالی است