زلزله های مهم اتفاق افتاده در دنیا را توسط گوگل مشاهده کنید

زلزله یکی از پدیده های طبیعی زمین است که بسته به موقعیت جغرافیایی، محل گسل ها و شرایط دیگر ممکن است هر از چند گاهی اتفاق بیوفتد. دلیل به وجود آمدن زلزله نیز آزاد شدن انرژی های درونی زمین عنوان شده است که به صورت موج روی زمین رخ می دهد و اگر این انرژی خیلی زیاد باشد، باعث ایجاد تخریب و رسیدن آسیب به تاسیسات و ساختمان ها یا تلفات جانی می شود.

حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می توان زلزله های مهمی که در دنیا اتفاق افتاده است را برحسب ریشتر مشاهده کنیم؟ جواب این سوال یک کلمه بیشتر نیست و آن هم “گوگل” است.

باکس دانلود
تبلیغات

درست است، گوگل! گوگل تنها یک موتور جستجو نیست و کاربرد های آن بسیار فراتر از فکر است. یکی از مواردی که گوگل می تواند به شما گزارش دهد، نمایش زلزله های اخیر و مهم است که در دنیا اتفاق افتاده است. در ادامه همراه گویا تک باشید.

 

زلزله توسط گوگل

 

مشاهده زلزله های مهم اتفاق افتاده در دنیا از طریق گوگل

۱- ابتدا به گوگل مراجعه کنید.

۲- اکنون در قسمت کادر جستجو عبارت ” زلزله ” به فارسی یا عبارت ” earthquake ” به انگلیسی را وارد و سپس روی گزینه جستجو کلیک کنید.

 

مشاهده زلزله های دنیا با استفاده از گوگل

 

اکنون نتایج برای شما نمایش داده خواهد شد و می توانید زمین لرزه های مهم اخیر دنیا را مشاهده کنید. مقایس اندازه گیری زلزله در این صفحه بر حسب ریشتر است و تاریخ نمایش داده شده نیز شمسی و به وقت تهران می باشد.

لازم به ذکر است که داده های موجود در این صفحه براساس نتایج سایت مرکز لرزه نگاری ایالات متحده می باشد.

 

ترفند گوگل برای زلزله

 

البته این قابلیت گوگل تنها مختص کامپیوتر های دسکتاپ نیست و شما از طریق گوشی های هوشمند نیز می توانید، آخرین زمین لرزه های مهم دنیا را مشاهده کنید. برای این منظور کافیست توسط مرورگر گوشی خود به سایت گوگل مراجعه کرده و سپس عبارت “زلزله” را جستجو کنید.

نتایج بدست آمده به صورت زبر است:

 

زلزله های اخیر دنیا با گوگل زلزله های مهم دنیا

 

از بخش دیدگاه های این آموزش برای ما یک نظر ارسال کنید❤

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. همیشه بیکار می گوید

    سلام می‌تونید بعد از عبارت “زلزله” اسم محل مورد نظر رو هم تایپ کنید تا آخرین زلزله مهم اون محل رو با مناطقی که اونو احساس کردن ببینید