گویا تک – آموزش موبایل
تبليغات تبليغات

آموزش ثبت نام در سامانه سجام ، مکمل دریافت کد بورسی

آموزش ثبت نام در سامانه سجام ، مکمل دریافت کد بورسی

اگر شما هم جزء افرادی هستید که می‌خواهید وارد بازار سرمایه بورس شوید، اولین جایی که باید ثبت نام کنید، سامانه سجام می‌باشد. سجام مخفف عبارت سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان می‌باشد. همه‌ی افراد حقیقی و حقوقی با ثبت نام کردن در این سامانه می‌توانند از کلیه‌ی خدمات بازار سرمایه استفاده کنند. بعد از اینکه در این سامانه ثبت نام کردید و احراز هویت شدید، برای شما کد بورسی صادر می‌شود و می‌توانید در بازار سرمایه به فعالیت بپردازید. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این نوشته به آموزش ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی بپردازیم.

در ادامه همراه گویاتک باشید 🙏

آموزش ثبت نام در سامانه سجام ، مکمل دریافت کد بورسی

 

آموزش ثبت نام در سامانه سجام

برای ثبت نام نیاز است وارد سایت سجام شده و سپس مرحله به مرحله اطلاعات درخواستی را کامل کنید. برای اینکار می‌توانید از راهنمای موجود در ادامه آموزش استفاده کنید.

مرحله اول : ورود به سایت سجام

 • ابتدا وارد لینک profilesejam.csdiran شده و بعد از خواندن متن پیام، بر روی دکمه متوجه شدم کلیک کنید.

سایت سجام

 • سپس در پایین صفحه بر روی گزینه ثبت نام در سجام که با به رنگ سبز است، کلیک کنید. همچنین در صورتی که از قبل در این سامانه عضو هستید و مایل به ویرایش اطلاعات و  شماره تلفن و یا بازیابی کد پیگیری هستید، می‌توانید از گزینه‌های مربوط به هر کدام استفاده کنید.

ثبت نام در سایت سامانه سجام

 

مرحله دوم : وارد کردن شماره تلفن همراه و ثبت کد تایید

 • بعد از انتخاب دکمه ثبت نام در سجام، وارد صفحه‌ی جدیدی می‌شوید که در اول باید شماره تلفن خود را وارد کرده و سپس کد امنیتی را مطابق با تصویر تایپ کنید. و در آخر بر روی دریافت کد تایید کلیک کنید.
 • نکته : شماره تلفنی که در اینجا وارد می‌کنید، باید متعلق به فرد ثبت نام کننده باشد.

وارد کردن شماره تلفن همراه و ثبت کد تایید

 • در این قسمت یک کد به تلفن همراه شما ارسال می‌شود که باید آن را در کادر کد تایید وارد کنید. سپس نوع مشتری را انتخاب کرده و در کادر پایین، کد ملی خود را وارد نمایید. و در آخر کد امنیتی را وارد کرده و بر روی دکمه تایید کلیک کنید.
 • نکته : در صورتی که به صورت فردی ثبت نام می‌کنید، گزینه حقیقی را انتخاب کنید.

آموزش کارکردن با سامانه سجام برای کد بورسی

 

مرحله سوم : اطلاعات نماینده

 • در این قسمت ابتدا توضیحات موجود در این صفحه را به طور کامل مطالعه کنید سپس یکی از گزینه های اصیل و یا نماینده قانونی را انتخاب کرده و در آخر بر روی دکمه تایید/ ادامه گام بعدی کلیک کنید.

اطلاعات نماینده سامانه سجام

 

مرحله چهارم : پرداخت هزینه ثبت نام در سجام

 • در این مرحله باید هزینه‌ی ایجاد کد سهامداری را به مبلغ 10 هزار تومان پرداخت کنید. برای اینکار یکی از درگاه‌های بانک موجود را انتخاب کرده و دکمه پرداخت را انتخاب کنید تا وارد درگاه بانکی شوید. پس از پرداخت موفقت آمیز، بر روی دکمه ادامه مراحل ثبت نام کلیک کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام در سجام

 

مرحله پنجم : وارد کردن اطلاعات هویتی سجام

 • در این قسمت باید اطلاعات شخصی خود مانند نام و نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد و سایر موارد را مطابق با مدارک هویتی خود تکمیل کنید. در این مرحله دقت کنید تا بعدا مشکلی از این بابت نداشته باشد. بعد از کامل کردن اطلاعات دکمه تایید/ادامه مرحله بعد را انتخاب کنید.
 • نکته : در صورتی که قصد ثبت نام یک شرکت را در سجام دارید، اطلاعات مربوط به نماینده قانونی را پر کنید.

وارد کردن اطلاعات هویتی سجام

 

مرحله ششم : وارد کردن اطلاعات ارتباطی در سامانه سجام

 • در این بخش از آموزش ثبت نام در سجام، باید اطلاعات درخواستی از شما را که مربوط به آدرس، شماره تلفن و سایر موارد می‌باشد را به طور صحیح و کامل وارد نمایید. اطلاعات را وارد کرده و بر روی دکمه تایید/ادامه مرحله بعد کلیک کنید.

وارد کردن اطلاعات ارتباطی در سامانه سجام

 

مرحله هفتم : وارد کردن کدهای سهامداری

 • اگر از قبل کد سهامداری دارید می توانید آن را در این بخش با کلیک بر روی دکمه افزودن، اضافه کنید. اگر کد خاصی ندارید، نیازی به پر کردن این قسمت نیست و باید بر روی گزینه آبی رنگ تائید/ادامه گام بعدی کلیک کنید.

وارد کردن کدهای سهامداری

 

مرحله هشتم : وارد کردن اطلاعات شغلی

 • در این مرحله، اطلاعات مربوط به شغل خود شامل نوع شغل، تاریخ اشتغال، نام شرکت و ... را وارد کرده و دکمه تایید/ادامه مرحله بعد را انتخاب کنید.
 • نکته : در صورتی که بازنشسته، دانشجو، خانه‌دار و ... هستید و شغل شما در مکان خاصی نیست، می‌توانید اطلاعات محل زندگی خود را در این قسمت وارد نمایید.

وارد کردن اطلاعات شغلی در سامانه سجام

 

مرحله نهم : وارد کردن اطلاعات مالی در سامانه سجام

 • در این قسمت فقط کافی است موارد ستاره‌دار دار را تکمیل کنید و نیازی نیست به طور دقیق این به حساب و کتاب بپردازید، بلکه یک برآورد کلی از معاملات آینده خود را وارد کنید. پس از تکمیل اطلاعات دکمه تایید/ادامه گام بعدی را انتخاب کنید.

وارد کردن اطلاعات مالی در سامانه سجام

 

مرحله دهم : اطلاعات حساب بانکی در ثبت نام سجام

 • در این بخش باید اطلاعات یکی از حساب‌های بانکی خود را که شامل نام بانک، نام شعبه، کد شعبه، شماره حساب، شماره شبا و سایر موارد می‌شود را به طور صحیح وارد کنید. دقت داشته باشید تیک حساب پیشفرض فعال باشد. بعد از تکمیل اطلاعات بر روی دکمه تایید/ادامه گام بعدی کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.
 • نکته : اطلاعات حسابی که اینجا وارد می‌کنید باید متعلق به شخص ثبت نام کننده باشد. همچنین نمی‌توانید از حساب‌های مشترک در اینجا استفاده کنید.

اطلاعات حساب بانکی در ثبت نام سجام

 

مرحله یازدهم : تایید اطلاعات ثبت نام سجام

 • شما توانستید مراحل ثبت نام در سجام را پشت سر بگذارید و برای کامل کردن ثبت نام، در این صفحه باید اطلاعات خود را بررسی کنید و در صورتی که همه‌ی موارد صحیح بود بر روی دکمه تایید می‌کنم کلیک کنید. با اینکار وارد آخرین صفحه می‌شوید و در صورت نیاز می‌توانید نمایش فاکتور را انتخاب کرده و در غیراینصورت بر روی دکه خروج از سایت کلیک کنید.
 • توجه : یک کد ده رقمی از طرف سامانه 10000510 در طی 24 ساعت آینده برای شما ارسال خواهد شد که باید این کد را در هنگام احراز هویت همراه خود داشته باشید.

تایید اطلاعات ثبت نام سجام

 

مرحله آخر : احراز هویت

 • برای احراز هویت شما دو راه دارید، به صورت حضوری و یا غیر حضوری. برای احراز هویت حضوری باید به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و احراز هویت شوید. برای اینکار می‌توانید وارد لینک لیست مراکز منتخب شده و با انتخاب استان و شهر، آدرس دفاتر پیشخوان شهر خود را برای احراز هویت پیدا کنید.

احراز هویت

 • در صورتی هم که خواستید به صورت غیرحضوری احراز هویت را انجام دهید، می‌توانید از راهنمایی های موجود در لینک آموزش احراز هویت الکترونیکی استفاده کنید.

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل برای ما یک دیدگاه ارسال نمایید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم از نوشته ” آموزش دریافت کد بورسی رایگان کارگزاری آگاه ” دیدن فرمایید.

موفق و پیروز باشید…

این مطلب برای شما مفید بود ؟

لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد امتیازها: 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نویسنده : مهدی علیزاده

اپلیکشین هایپرکاربرد

نظرات کاربران

 • در انتظار تایید 0
 • تایید شده 3
نظر شما پس از تایید مدیر درج خواهد شد
 • حسین سلطانی 13 مرداد 1401 پاسخ

  سلام تارنما‌ چیه‌ میشه توضیح بدید که تو قسمتی‌ که نوشته‌ تارنماراواردکنیدبایدچه نوشت ممنون میشم

  • امیر محمدمدیر کل[ در پاسخ به حسین سلطانی ] 15 مرداد 1401 پاسخ

   تارنما همون سایت هست
   ترنما میشه معادل فارسیش

 • محسن 10 دی 1399 پاسخ

  سلام تارنما از کجا بیارم چی هست

مطالب مرتبط

کارت های کمبو همستر کامبت { امروز 27 خرداد }

کارت های کمبو همستر کامبت چیست ؟ همستر کامبت یکی دیگر از پروژه های پلتفرم تلگرام است که کاربران میتوانند در ...

ادامه مطلب
کارتهای کمبوی پیکسل ورس امروز 27 خرداد

ربات پیکسل ورس Pixelverse - ماین ارز دیجیتال در تلگرام جایگزین همستر ربات پیکسل ورس یکی دیگر از ماینر های نسل جدید ...

ادامه مطلب
ChatGPT رسما وارد سیستم عامل آیفون شد

اپل در دسترسی صوتی همچون سیری هوش مصنوعی مکالمه محور را به اپلیکیشن‌ و محصولات خود افزود. برای کسب اطلاعات ...

ادامه مطلب