آموزش رفع خطا یک مشکل در تجزیه بسته وجود در اندروید

یک مشکل در تجزیه بسته وجود دارد شاید خطایی باشد که هم اکنون گوشی اندروید شما دچار آن شده است! در حقیقت تجزیه package همان نصب شدن یک برنامه در سیستم اندرویدی است که در برخی از مواقع با مشکل مواجه شده و باز شدن آن امکان پذیر نیست. برای رفع آن می توانید از روش هایی که در ادامه توضیح داده می شود کمک بگیرید.بیشترین مواقعی که این ارور را مشاهده می کنیم در زمانی خواهد بود که برنامه ها و بازی هایی را از پلی استور دانلود می کنید و اتفاقا نصب آن تا انتها پیش می رود اما برای اجرا شدن در یک پنجره دیگر خطایی برای مشکل در تجزیهآن بسته وجود دارد که در واقع نمی توان آن را باز نمود. در این نوشته تصمیم داریم به یادآوری چند نکته همراه با آموزش رفع خطا یک مشکل در تجزیه بسته وجود (there is a problem parsing the package) در اندروید بپردازیم.

همراه با گویا تک باشید…

آموزش رفع خطا یک مشکل در تجزیه بسته وجود در اندروید
آموزش رفع خطا یک مشکل در تجزیه بسته وجود در اندروید


علل اصلی برای خطا یک مشکل در تجزیه بسته وجود در اندروید

 1. در زمانی که برای دانلود آن برنامه وقت گذاشته اید به هر دلیلی دانلود به صورت کامل انجام نشده باشد.
 2. به دلیل عدم همخوانی نرم افزار و سیستم عامل امکان نصب وجود ندارد. برای استفاده باید سیستم عامل خود را ارتقاء دهید یا از همان نسخه ی مناسب کمک بگیرید.
 3. سپر امنیتی در گوشی شما نصب این برنامه را برای امنیت گوشی شما مضر می داند.
 4. از ابتدا فایل یا برنامه نصبی که در بخش دانلوده قرار داده شد مشکل دارد و در هر صورت این مشکل قابل رفع نیست.

 

راه حل های مؤثر در باز گردانی تجزیه package در اندروید

در اغلب گوشی های اندروید معمولا سپر امنیتی بسیار قوی وجود دارد شاید یکی از دلایل عدم نصب برنامه هم به دلیل فعال بودن این گزینه باشد. بنابراین بهتر است تا مراحل زیر را طی کنید:

 1. در ابتدا در گوشی خود باید بخش تنظیمات را بیابید.
 2. در این بخش باید به دنبال گزینه ی فارسی امنیت یا security را بزنید تا وارد بخش امنیتی گوشی خود شوید.
 3. در نهایت برای اینکه به فعال بودن یا غیر فعال بودن آن پی ببرید باید گزینه ی منابع ناشناخته را بزنید. اگر این قسمت فعال باشد برنامه ها نصب می شود اما در غیر این صورت نیازمند تأیید شما خواهند بود.

 

مشکل خرابی فایل های دانلودی

همانطور که گفته شد در برخی از مواقع این احتمال وجود دارد که مشکل تجزیه در زمانی باشد که شما دانلود فایل مورد نظر را انجام می دهید. در حقیقت در این شرایط زمانی که شما فایل را دانلود می کنید باید تا انتهای دانلود یعنی تکمیل صددرصدی آن منتظر بمانید. پس از این مرحله باز هم منتظر بمانید تا عملیات نصب نیز انجام شود و زمانی که پیام بسته شدن یا باز شدن برنامه را می بینید می توانید از آن خارج شوید. اگر در بین این مراحل بر روی اتمام ضربه بزنید دانلود ناموفق بوده و تنها بخشی از برنامه دانلود می شود.

 

تغییرات گوگل پلی را انجام دهید!

گاهی اوقات زمانی که شما برنامه های متنوعی را دانلود می کنید اطلاعاتی غیر ضروری حافظه را پر می کنند و به عنوان کوکی ها نیز به حساب می آیند که در قسمت کش ذخیره شده و در نهایت می توان با گزینه ی مربوط به پاک کردن آنها را حذف کنید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید.

آموزش رفع خطا یک مشکل در تجزیه بسته وجود در اندروید
آموزش رفع خطا یک مشکل در تجزیه بسته وجود در اندروید

 

 • در ابتدا نیاز است تا به بخش تنظیمات بروید.
 • در این قسمت بخ بخش عمومی یا همان جنرال بروید تا تنظیمات کلی را ببینید. با clear local search history تمامی اطلاعات غیر ضروری دریافت شده نیز حذف می شوند.

در آخرین مرحله به شما توصیه می شود تا در صورت نصب نشدن برنامه های موجود در سریع ترین زمان ممکن یک restart انجام دهید. این کار موجب می شود تا اختلال های به وجود آمده نیز رفع گردد.

 

دیدگاه شما در رابطه با این آموزش چیست؟

برای ما یک نظر ارسال کرده و از سایر آموزش‌های اندروید را نیز دیدن فرمایید…

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.

2 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  صفحه تنظیمات رو از کجا بیارم؟

 2. ناشناس می گوید

  برنامه سالمه اما نسخه اندروید پایینه
  روشی هست که بشه برنامه ایی با اندروید بالاتر روی گوشی با اندروید پایین تر نصب کرد