تفاوت بین نماد های اینترنت همراه (۳G و ۴G) در چیست؟

آیا تفاوت بین نماد های اینترنت همراه که با علامت های G ،E ،۳G ،H ،+H ،۴G ،LTE و ۴.۵G در هنگام روشن بودن اینترنت در بالای صفحه گوشی نشان داده می شود را می دانید؟ بنظر شما چه تفاوتی بین این نماد ها و شبکه های تلفن همراه وجود دارد؟

تفاوت بین نماد های اینترنت همراه در بالای صفحه نمایش گوشی در واقع نشان دهنده این است که شما به چه شبکه اینترنت تلفن همراه متصل شده اید. تفاوت این شبکه ها در نوع تکنولوژی، کیفیت و سرعت انتقال داده و اینترنت می باشد. در ادامه همراه با گویا تک باشید.

 

باکس دانلود
تبلیغات

تفاوت بین نماد های اینترنت همراه

 

تفاوت بین نماد های اینترنت همراه و معرفی شبکه های تلفن همراه

از گذشته تا امروز شبکه های تلفن همراه متعددی ارائه شده اند که هر چه این شبکه ها بروزتر می شوند، کیفیت ارتباطی آن ها از جمله کیفیت و سرعت اینترنت بالاتری را ارائه می دهند. در حال حاضر شبکه ۴.۵G آخرین شبکه تلفن همراه موجود در ایران است. شما می توانید نوع شبکه‌ی اینترنتی که به آن متصل هستید را از طریق نماد آن که در بالای صفحه وجود دارد مشاهده کنید.

 

معرفی شبکه G – GPRS

هنگامی که نماد G را در بالای گوشی هوشمند خود مشاهده نمودید، یعنی شما به شبکه جی پی آر اس که مخفف General Packet Radio Service است متصل شده اید. این شبکه نسل دوم شبکه های تلفن همراه است که سرعت اینترنتی معادل ۱۴ کیلوبایت برثانیه را به کاربران ارائه می دهد.

این نوع شبکه تقریبا در تمامی نقاط ایران با نسل های بالاتر جایگزین شده است و خیلی به ندرت پیش می آید که به آن متصل شوید.

 

معرفی شبکه E – EDGE

هنگامی که داده های تلفن همراه خود را روشن می کنید و در بالای صفحه نمایش عبارت E به نمایش در می آید، یعنی شما به شبکه EDGE که مخفف Enhanced Data Rates for GSM Evolution می باشد متصل شده اید. این نوع شبکه در نسل دوم قرار دارد و سرعتی معادل ۴۸ کیلوبایت برثانیه را به کاربران ارائه می دهد.

نام دیگر این شبکه ۲.۵G نام دارد.

 

علامت شبکه های تلفن همراه

 

معرفی شبکه ۳G

سومین نسل شبکه های تلفن همراه، شبکه ۳G می باشد که چند سالی است که وارد ایران شده و فضای مجازی را با سرعت بسیار بالایش متحول کرده است. این شبکه سرعتی حدود ۱ مگابایت برثانیه را دارا می باشد و به کاربران امکان برقراری تماس تصویری با کیفیت را می دهد. نام اصلی این شبکه UMTS بوده و نماد این شبکه ۳G است.

 

نماد شبکه های اینترنت

 

معرفی شبکه H

این نسل از شبکه های تلفن همراه نسخه پیشرفته تر ۳G است. سرعت اتصال به اینترنت آن حدود ۲ مگابایت بر ثانیه است و شما به راحتی می توانید یک ویدیو HD را در اینترنت بدون مشکل مشاهده کنید. نام این شبکه HSDPA نام دارد و گاها به آن ۳.۵G نیز گفته می شود.

معرفی شبکه H+

H+ نسخه سریع تر HSDPA می باشد که سرعت دریافت اطلاعات در این نسخه حدود ۳ مگابایت بر ثانیه است. این نسل هنوز نسل ۳G است اما برخی از افراد آن را به اشتباه ۴G می نامند. نماد این شبکه در گوشی های اندروید H+ است. البته در دستگاه های آیفون تفاوتی بین شبکه های ۳G قائل نشده است.

 

معرفی شبکه ۴G – LTE

شبکه ۴G یا LTE که مخفف کلمه Long Term Evolution است، نسل چهارم شبکه تلفن همراه و یکی از سریعترین شبکه های تلفن همراه در ایران است که سرعت دریافت داده در آن حدود ۳۷ مگابایت بر ثانیه می باشد.

نماد این شبکه در اندروید ۴G و در اپل LTE می باشد.

 

تفاوت بین نماد های اینترنت همراه 3G و 3G و LTE

 

معرفی شبکه ۴.۵G

جدیدترین نسل از شبکه های تلفن همراه در ایران شبکه ۴.۵G یا LTEA نام دارد. سرعت اینترنت در این نسل حدود ۵۵ مگابایت برثانیه است. در اندروید نماد آن ۴G+ و در آیفون LTE است.

گوشی های جدید از جمله آیفون ۸ و آیفون ۱۰ و در اندروید گوشی گلکسی اس ۸ و نوت ۸  از این شبکه پشتیبانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.