Take a fresh look at your lifestyle.

تغییر حالت شبکه اینترنت به ۳G و ۴G در اندروید

امروزه تمامی مناطق کشور تحت پوشش نسل سوم ۳G و نسل چهارم ۴G قرار گرفته اند و در صورتی که گوشی هوشمند شما از اینترنت نسل سه و نسل چهارم ۴G یا LTE پشتیبانی کند می توانید با بالاترین سرعت ممکن به اینترنت دسترسی داشته باشید.

برای استفاده از اینترنت نسل چهار یا نسل های پایین تر بایستی تنظیمات مربوط به حالت شبکه را در گوشی اندرویدی خود به درستی پیکربندی کنید. به عنوان مثال اگر حالت شبکه‌ی گوشی شما فقط روی ۳G باشد شما به اینترنت ۴G دسترسی نخواهید داشت و بایستی حالت شبکه را تغییر دهید.

اما در صورتی که شما از اینترنت گوشی استفاده نمی کنید، بهتر است تا حالت شبکه را روی ۲G یا GSM قرار دهید. این کار باعث می شود تا آنتن دهی گوشی شما بهتر شود و مصرف باتری کمتری داشته باشد.

ما در این پست نحوه تغییر حالت شبکه اینترنت به ۳G و ۴G در اندروید را خدمت شما آموزش می دهیم. با مطالعه این آموزش می توانید به راحتی بین شبکه های ۲G و ۳G و ۴G یا LTE سوئیچ کنید. تغییر حالت شبکه اینترنت به شما در صرفه جویی در مصرف باتری و آنتن دهی گوشی بسیار کمک خواهد کرد. همراه ما باشید.

 

تغییر حالت شبکه اینترنت به 3G و 4G در اندروید

 

آموزش تغییر حالت شبکه تلفن همراه و اینترنت در اندروید

مرحله اول: ابتدا به تنظیمات اندروید یا Settings مراجعه کنید. برای این کار روی اپلیکیشن Settings که در لیست برنامه ها وجود دارد ضربه بزنید.

 

رفتن به تنظیمات برای تغییر حالت شبکه اندروید

 

مرحله دوم: اکنون به بخش اتصالات یا Connections مراجعه کنید.

 

بخش اتصالات اندروید

 

مرحله سوم: کمی به پایین اسکرول کرده و گزینه شبکه های تلفن همراه یا Mobile Networks را انتخاب کنید.

 

تنظیمات شبکه های تلفن همراه

 

مرحله چهارم: گزینه حالت شبکه یا Network mode را انتخاب کنید.

 

حالت شبکه تلفن همراه در اندروید

 

مرحله پنجم: اکنون با توجه به توضیحاتی که ارائه می دهیم یکی از حالت های زیر را انتخاب کنید:

  • LTE/3G/2G (auto connect) : با انتخاب این حالت گوشی شما با توجه به آنتن دهی منطقه و با اولویت شبکه LTE (4G) و سپس ۳G و در آخر به ۲G متصل می شود.
  • ۳G/2G (auto connect) : با انتخاب این گزینه گوشی شما در حالت ۳G قرار می گیرد و اگر سیگنال آن ضعیف باشه به ۲G سوئیچ می شود.
  • ۳G only : در این حالت گوشی شما فقط به شبکه ۳G متصل خواهد شد و می توانید از اینترنت ۳G و H و H+ استفاده کنید. (نام این شبکه در برخی گوشی ها WCDMA نام دارد)
  • GSM only: با تنظیم این حالت، گوشی تنها به شبکه ۲G وصل خواهد شد. این حالت سرعت اینترنت پایینی دارد (اینترنت E) اما مصرف باتری و آنتن دهی گوشی شما را بهبود می بخشد. پس اگر از دیتای گوشی استفاده نمی کنید حالت آن را روی ۲G یا GSM قرار دهید.

 

انتخاب شبکه های LTE و 3G و 2G

 

در آخر می توانید با مراجعه به مطلب ” تفاوت بین نماد های اینترنت همراه (۳G و ۴G) در چیست؟ ” فرق بین شبکه های تلفن همراه و سرعت اینترنت آن ها را مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.