آموزش غیرفعال کردن نوار بازی ایکس باکس در ویندوز ۱۰

نوار بازی Xbox یک ابزار مفید برای گیمرها در ویندوز ۱۰ است که با استفاده از میانبر Windows + G فراخوانی می‌شود. البته این نوار بازی برای افرادی که علاقمند به بازی نیستند شاید ضرروی نباشد و بهتر است که آن را غیرفعال کنیم. در این نوشته تصمیم داریم آموزش غیرفعال کردن نوار بازی ایکس باکس در ویندوز ۱۰ را از طریق تنظیمات و به صورت کامل خدمت شما منتشر کنیم.

بیایید شروع کنیم 🙋‍♂️

باکس دانلود
تبلیغات

آموزش غیرفعال کردن نوار بازی ایکس باکس در ویندوز 10

 

آموزش غیرفعال کردن نوار بازی ایکس باکس (Xbox Game) در ویندوز ۱۰

  • ابتدا با استفاده از تنظیمات ویندوز ۱۰ (Settings) که با استفاده از میانبر Windows + I فراخوانی می‌شود به بخش Gaming مراجعه کنید.

آموزش غیرفعال کردن نوار بازی ایکس باکس در ویندوز 10

  • در بخش Xbox Game Bar گزینه “Enable Xbox Game Bar” را خاموش کنید. تا وقتی که این گزینه خاموش باشد، نوار بازی ایکس باکس نمایش داده نخواهد شد.

آموزش غیرفعال کردن نوار بازی ایکس باکس در ویندوز 10

اکنون اگر کلید ترکیبی Windows+G را فشار دهید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. البته اگر دکمه Xbox را بر روی دسته بازی فشار دهید نوار ایکس باکس باز خواهد شد. برای غیرفعال کردن آن بخش بعدی را مطالعه بفرمایید.

 

آموزش غیرفعال کردن دکمه Xbox در ویندوز ۱۰

در حالت پیشفرض اگر یک دسته بازی ایکس باکس به ویندوز ۱۰ متصل باشد و شما دکمه Xbox (دایره بزرگ در مرکز کنترل با “x” روی آن) را فشار دهید، نوار بازی برای شما نمایان خواهد شد. اگر قصد غیرفعال کردن آن را دارید کافی است به تنظیمات ویندوز ۱۰ و سپس Windows> Gaming مراجعه کنید و سپس تیک “Open Xbox Game Bar using this button on a controller” را بردارید.

آموزش غیرفعال کردن نوار بازی ایکس باکس در ویندوز 10

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل برای ما یک دیدگاه ارسال کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که از نوشته ” آموزش فعال کردن حالت بازی (Game Mode) در ویندوز ۱۰ ” دیدن کنید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.