آموزش تنظیم فوکوس دستی در دوربین گوشی‌های هوشمند

یکی از امکاناتی که در دوربین‌های هوشمند به خصوص در تلفن همراه وجود دارد، قابلیت فوکوس می‌باشد. اکثرا فوکوس بر روی حالت اتوماتیک قرار دارد و به صورت خودکار تنظیم می‌شود. اما گاهی نیاز است فوکوس را به صورت دستی تنظیم کنیم تا بتوانیم یک عکس عالی بگیریم. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این نوشته به آموزش تنظیم فوکوس دستی در دوربین گوشی‌های هوشمند بپردازیم تا بتوانید تصاویری با کیفیت بالا ثبت کنید.

در ادامه همراه گویاتک باشید……

 

آموزش تنظیم فوکوس دستی در دوربین تلفن همراه و گوشی‌های هوشمند

در گذشته و در مطلب ” ۷ روش عکاسی حرفه‌ای با دوربین گوشی ” نحوه عکاسی تلفن همراه را آموزش دادیم. در این نوشته به صورت تخصصی در رابطه با فوکوس بحث خواهیم کرد. کلمه Focus به معنی تمرکز و مرکزیت است. اما مفهوم آن در عکاسی با تلفن همراه ، رسیدن به حداکثر وضوح و جلوگیری از تاری عکس با توجه به نور محیط می‌باشد. دوربین های گوشی معمولا خودشان نوردهی را از مرکز قاب انجام می دهند. اما این امکان وجود دارد که محل نوردهی دوربین را در قاب برنامه دوربین خود تغییر دهید. به عنوان مثال در محیطی با دامنه وسیعی از بخش های تاریک و روشن می توانید به شیوه های مختلف عکاسی کرد. دوربین گوشی را باز کرده و در صفحه نمایش در جایی که می‌خواهید دوربین بر روی آنجا فوکوس کند، ضربه بزنید. با این کار یک مربع، مستطیل و یا دایره بر روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود. انگشت خود را بر روی آن نگه دارید تا فوکوس بر روی آن قفل شود.

آموزش تنظیم فوکوس دستی در دوربین تلفن همراه و گوشی‌های هوشمند

نکته : بعد از فوکوس نباید هیچ یک از تلفن همراه و شیء مورد نظر از جای خود تغییر مکان دهد. باید به صورت ثابت در جای خود باقی بمانند.

برای اینکه تلفن همراه ثابت بماند، بهتر است از یک سه پایه عکاسی استفاده کنیم و یا گوشی را در یک جای ثابت تنظیم کنیم. در غیراینصورت بازوهای خود را به بدنتان چسبانده و هنگام گرفتن عکس نفس خود را نگه دارید تا هنگام عکاسی دست شما لرزش نداشته باشد.

نور محیط نیز در کیفیت عکاسی مناسب است و بهتر است در یک مکان پر نور عکاسی کنیم و یا از نورپردازی مناسبی استفاده کنیم.

همچنین هنگام فوکوس، سعی کنید از بزرگنمایی دوربین نیز استفاده نکنید، چون این کار باعث می‌شود کیفیت تصویر شما پایین بیاد.

آموزش فوکوس دستی دوربین گوشی

برای اینکه بتوانید پس زمینه را تار کرده و فقط بر روی یک قسمت از عکس فوکوس کنید، می‌توانید فاصله آن را با سایر اشیاء زیاد کرده و آن‌ها را در پس زمینه قرار دهید. همچنین در بسیاری از گوشی‌های هوشمند جدید، قابلیتی وجود دارد به نام حالت ماکرو یا پرتره که با استفاده از آن می‌توانید بر روی یک موضوعی فوکوس کرده و پس زمینه را به حالت تار درآورد.

فوکوس دستی دوربین گوشی هوشمند

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل برای ما یک دیدگاه ارسال کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم از نوشته ” آموزش تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته با IP Phone Camera ” دیدن فرمایید.

موفق و پیروز باشید.

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.