آموزش حذف پس زمینه عکس در برنامه پاورپوینت

از مواردی که در صفحات پاورپوینت باعث حواس پرتی مخاطبان می‌شود، وجود پس زمینه تصاویر می‌باشد. این کار باعث می‌شود مخاطب روی موضوع اصلی تمرکز نکند. امکان جالبی که در نرم افزار PowerPoint وجود دارد، قابلیت حذف پس زمینه تصاویر می‌باشد. با استفاده از این ویژگی قادر هستید پس زمینه تصاویر را حذف کنید تا مخاطبان شما روی موضوع اصلی ارائه تمرکز کنند. در این نوشته تصمیم داریم آموزش حذف پس زمینه عکس در برنامه پاورپوینت را برای جلوگیری از حواس پرتی کاربران و افزایش کیفیت اسلایدها آموزش دهیم.

در ادامه همراه گویاتک باشید.

 

باکس دانلود
تبلیغات

آموزش حذف پس زمینه عکس در برنامه پاورپوینت

 

آموزش حذف پس زمینه عکس در برنامه پاورپوینت

ما در گذشته و در مطلب ” آموزش حذف پس زمینه تصاویر در اندروید و ویندوز ” آموزش حذف کردن پس زمینه عکس را برای ویندوز و اندروید آموزش دادیم.در این نوشته همین موضوع را برای پاورپوینت ویندوز شرح خواهیم داد. برای همین منظور ابتدا برنامه Microsoft Powerpoint را باز کنید و از طریق تب Insert و Picture تصویر مورد نظر خود را که قصد دارید پس زمینه آن را حذف کنید، به پاورپوینت اضافه کنید.

 

آموزش حذف پس زمینه عکس در برنامه پاورپوینت

 

بعد از اینکه تصویر را انتخاب کردید، به تب Format مراجعه کنید. این تب بعد از انتخاب تصویر ظاهر می‌شود.

 

تب Format پاورپورینت

 

در بخش Adjust گزینه Remove Background را انتخاب کنید.

 

گزینه Remove Background پاورپوینت

 

با انتخاب این گزینه مشاهده خواهید کرد که بخشی از تصویر شما به رنگ بنفش تغییر رنگ داده است. این مناطق، قسمت‌هایی هستند که از تصویر حذف خواهند شد و باید به پاورپوینت بفهمانیم که کدام قسمت‌ها را لازم نداریم و باید حذف شود. به طور معمول قسمت‌هایی که پاورپوینت انتخاب می‌کند، صحیح هستند ولی ممکن است در همه‌ی موارد این چنین نباشد.

 

حذف پس زمینه عکس در پاورپوینت

 

خوشبختانه امکان انتخاب دستی قسمت‌هایی که می‌خواهیم نگه داریم وجود دارد. برای اینکار می‌توانید از دو گزینه Mark Areas to keep یا انتخاب مناطقی که نمی خواهیم حذف کنیم و Mark Areas to Remove یا انتخاب مناطقی که می‌خواهیم حذف کنیم، استفاده کنید.

 

 گزینه Mark Areas to Remove حذف پس زمینه عکس در پاور پوینت

 

به عنوان مثال ما چون می‌خواهیم مناطق چوبی را از تصویر مورد نظر حذف کنیم، گزینه Mark Areas to Remove را انتخاب می‌کنیم.

بعد از انتخاب این گزینه، شکل موس به مداد تغییر می‌کند. سپس موس را نگه داشته و با مداد مناطق مورد نظر برای حذف را انتخاب کنید. بعد از انتخاب مناطق مورد نظر، تغییرات به صورت اتوماتیک اعمال خواهند شد.

 

آموزش حذف پس زمینه عکس در پاورپوینت ویندوز

 

در صورت اعمال نشدن تغییرات با انتخاب دکمه Keep Changes در بالای صفحه می‌توانید تغییرات اعمال کنید و برای ذخیره فایل پاورپوینت به منوی File رفته و سپس Save را انتخاب کنید.

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه برای ما یک دیدگاه ارسال کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که از نوشته ” آموزش ضبط فیلم از صفحه نمایش در پاورپوینت ” دیدن فرمایید.

موفق و پیروز باشید….

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.