آموزش فعال سازی تاریخ شمسی ویندوز ۱۰ با ۳ کلیک!

تاریخ شمسی ویندوز ۱۰ یکی از قابلیت‌های خوب این سیستم عامل است. در صورتی که کاربر ویندوز ۱۰ هستید شاید نیاز داشته باشید که تقویم فارسی یا شمسی را برای کارهای روزمره و اداری خود فعال کنید. البته سایت‌های تقویم فارسی مثل سایت Time وجود دارد که مناسبت‌ها را نیز می‌توانید در آن مشاهده کنید. با این وجود اگر قصد دارید ساعت و تاریخ شمسی یا ایرانی را بر روی ویندوز ۱۰ خود فعال کنید، این نوشته را تا انتها مطالعه کنید زیرا قصد داریم آموزش فعال سازی تاریخ شمسی ویندوز ۱۰ که ساعت، ماه و سال ویندوز ۱۰ را به تقویم شمسی و ایرانی تغییر می‌دهد منتشر کنیم.

بیایید شروع کنیم…

 

باکس دانلود
تبلیغات

آموزش فعال سازی تاریخ شمسی ویندوز 10 با 3 کلیک!

 

آموزش فعال کردن تاریخ شمسی ویندوز ۱۰

مراحل استفاده از تاریخ پارسی در ویندوز ۱۰ بسیار ساده است و شما پس از ورود به تنظیمات ویندوز تنها کافیست ۳ کلیک تا فعال کردن آن انجام دهید:

  • ابتدا به تنظیمات ویندوز ۱۰ مراجعه کنید. برای این کار می‌توانید از کلید ترکیبی Windows + I استفاده کنید یا از مطلب ” آموزش ویندوز به تنظیمات ویندوز ۱۰ ” بهره ببرید.
  • در تنظیمات ویندوز ۱۰ به بخش Time & Language مراجعه کنید.

 

آموزش فعال کردن تاریخ شمسی ویندوز 10

 

  • اکنون از سمت چپ پنجره به بخش Region مراجعه کنید.
  • سپس از بخش Regional format و Current format زبان Persian (Iran) را انتخاب کنید.

 

آموزش فعال کردن تاریخ شمسی ویندوز 10

 

با انجام مراحل بالا تاریخ ویندوز شما ایرانی خواهد شد. می‌توانید از سینی سیستم در گوشه سمت راست صفحه دسکتاپ تاریخ خود را چک کنید.

 

آموزش فعال کردن تاریخ شمسی ویندوز 10

 

همچنین برای این که دوباره تقویم ویندوز را میلادی (انگلیسی) کنید، مراحل بالا را طی کرده و در آخر از بخش Regional format و Current format زبان English (usa) را انتخاب کنید.

 

دیدگاه شما در رابطه با این نوشته چیست؟

امیدواریم این نوشته برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه برای ما یک دیدگاه ارسال کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که از نوشته ” آموزش تغییر شکل اشاره گر موس در ویندوز ۱۰ ” دیدن کنید.

موفق و پیروز باشید…

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.