ترفند مشاهده تاریخ و ساعت از طریق گوگل

گاهی ممکن است تاریخ و ساعت را فراموش کنیم. برای پی بردن به زمان می توانید از ساعت، گوشی، تلویزیون و… استفاده کنید. اما نکته‌ی جالب اینجاست گوگل و برخی ابزار های اینترنتی وجود دارند که تاریخ و ساعت را برای کاربران نمایش می دهند.موتور جستجوگر گوگل روزانه توسط میلیون ها کاربر اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد و توسعه دهنگان گوگل با توجه به این حجم بالا از بازدید تصمیم گرفته اند تا یکسری خدمات مورد نیاز کاربران را در بخش جستجوگر خود فراهم کنند. از این رو گوگل یک بخش ساده برای مشاهده تاریخ و ساعت به خود افزوده است تا کاربرانی که زمان و تاریخ را فراموش کرده اند تنها با یک جستجو به مقصود خود برسند.

ما در این مقاله آموزشی تصمیم داریم ترفند مشاهده تاریخ و ساعت از طریق بخش جستجوگر گوگل را خدمت شما معرفی کنیم. برای همین منظور در ادامه همراه گویا تک باشید.

 

 

باکس دانلود
تبلیغات

مشاهده تاریخ و ساعت از طریق گوگل

ابتدا وارد سایت گوگل به آدرس Google.Com شوید.

برای مشاهده ساعت و تاریخ ایران کافیست عبارت زیر را جستجو کنید:

iran time

پس از جستجو بلافاصله اطلاعات زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد:

  • نمایش ساعت در سیستم ۱۲ ساعته (AM و PM)
  • نمایش روز هفته به انگلیسی (در صورت ندانستن روز های هفته به انگلیسی از مترجم گوگل کمک بگیرید)
  • نمایش تاریخ به شمسی
  • نمایش منطقه زمانی

 

ترفند مشاهده تاریخ و ساعت از طریق گوگل

 

لازم به ذکر است که این ویژگی گوگل هم در گوشی های هوشمند اندروید و iOS و هم در رایانه های دسکتاپ بدون هیچ تفاوتی قابل دسترس است.

 

پیدا کردن تاریخ و ساعت از گوگل

 

البته شما با استفاده از گوگل می توانید ساعت محلی دیگر شهر و کشور های دنیا را نیز مشاهده کنید. به عنوان مثال با جستجوی عبارت “Spain Time” ساعت محلی کشور اسپانیا برای شما به نمایش در می آید.

 

ترفند گوگل و پیدا کردن ساعت

 

حتی گوگل زمان را در کشور هایی که دارای چند منطقه زمانی هستند نیز کامل نمایش می‌دهد. برای مثال ما عبارت “usa time” را جستو کرده ایم و گوگل به ما ساعت اصلی کشور ایالت متحده همراه با دیگر مناطق زمانی اش را نمایش می دهد.

 

نمایش مناطق زمانی در گوگل

 

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت وجود هرگونه سوال و مشکل در این زمینه از بخش دیدگاه ها همراه ما باشید…

ارسال یک پاسخ

نظرات حاوی تبلیغات و توهین منتشر نخواهد شد.